Välkommen till Vestmannalast AB

DISTRIBUTIONSTRAFIK I MÄLARDALEN & BERGSLAGEN

Kontakta oss

Vestmannalast AB

Hällagatan 3
721 34 VÄSTERÅS

Org.nr
556200-9059
​​​​​​​
Momsredovisning-nr
SE556200905901
Telefon
021-475 08 30

Fax

021-475 08 40

​​​​​​​E-post

info@vestmannalast.se

Vi på Vestmannalast AB

Kjell Jansson

VD och fordonsansvarig

​​​​​​​
​​​​​​​
021-475 08 33
073-375 08 51
​​​​​​​
kjell@arosfjarrgods.se

Tobias Jansson

Vice VD och arbetar med transportförfrågningar, ekonomi och personal

021-475 08 35
073-375 08 64
tobias@vestmannalast.se

Birgitta Jansson

Diverse administration



​​​​​​​
073-375 05 42
birgitta@vestmannalast.se​​​​​​​​​​​​​​

Britt-Marie Jansson

Arbetar med löner, godsskador, försäkringar och inköp.

021-475 08 38
073-375 08 55​​​britta@vestmannalast.se

Micke Jansson

Arbetar som förman på godsterminalen


​​​​​​​​​​​​​​
073-375 08 60
micke.jansson@vestmannalast.se

Mikael Landström

Arbetar med transportledning och transportförfrågningar

021-475 08 31
073-375 05 01
mikael@vestmannalast.se